Hoverboard Batarya Tamiri Nasıl Yapılır: Profesyonel Hizmet

Hoverboard tipi araçlar son dönemlerde oldukça popülerleşti. Bu araçlar tek tekerlekli ve çift tekerlekli modeller olarak ikiye ayrılabilir. Her iki modelde lityum iyon piller kullanılmaktadır. Bu piller hem performans açısından hem de kapasiteleri bakımından en iyi seçenektir. Küçük hacimli olmalarının yanı sıra oldukça güçlü pillerdir.

Ortalama ömürleri 2 sene olarak görülen bu piller zamanla kapasitelerinin bir kısmını kaybeder. Ardından iç dirençleri yükselir ve performansları düşer. Kapasitelerinin %80’i kalana kadar kullanılabilir ancak %80’in altına düştüklerinde değiştirilmeleri en iyi seçenek olacaktır. Bu işlem tarafımızdan çok uygun fiyatlarla yapılmaktadır. İçeriğimizin devamında ise hoverboard bataryaları hakkında bilmeniz gereken her şeye ulaşabilirsiniz.

Hoverboard Bataryası Nasıl Tamir Edilir?

hoverboard batarya tamiri

Elektrikli bisiklet batarya tamirine göre hoverboard bataryası tamir etmek biraz daha farklıdır. Çünkü Hoverboardların montaj biçimleri elektrikli bisikletlere benzemez. Hoverboard modeline göre batarya tipi değişebilir ancak genel olarak hoverboard bataryalarını tamir etmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. Öncelikle, hoverboard’un bataryasını tamir etmek için gerekli tüm malzemeleri toplayın. Bunlar, batarya paketinin çıkarılması için gerekli olan bir takım tornavida, yeni batarya hücreleri veya piller, kapton bant, punta makinesi ve havya.
  2. Hoverboard’un batarya paketini çıkarın. Bunun için, hoverboard’un üst kısmını açın ve batarya paketini bulun. Tornavida ile batarya paketinin tutturulduğu vidaları sökün ve batarya paketini çıkarın.
  3. Batarya paketini açın ve içindeki hücreleri inceleyin. Eğer hücreler bozulmuşsa veya kapasiteleri %80’in altına düşmüşse, onları değiştirin. Yeni hücreleri takın ve punta cihazı kullanarak doğru nikel tel kullanıp bağlantıları tamamlayın.
  4. Puntalama işleminin ardından BMS devresini her bir seri hücreye lehimleyin ve bağlantıları doğru şekilde gerçekleştirin.
  5. Batarya paketini yeniden montaj edin ve doğru bir şekilde yalıtın. Tüm işlemler tamalandıktan sonra hoverboard’u test edin. Eğer batarya tamir işlemi doğru bir şekilde yapılmışsa, hoverboard düzgün bir şekilde çalışmalıdır.

Lütfen dikkat: Bu işlem biraz teknik bilgi gerektirir ve yanlış yapılması durumunda ciddi hasar oluşabilir. Eğer bu konuda yeterli bilgiye sahip değilseniz, lütfen bir profesyonel tamir hizmeti aracılığıyla tamir etmeyi düşünün. Her ne kadar tamir sonrasında hovcerboardunuz çalışsa da ufak bir yalıtım hatasından dolayı ilerleyen günlerde yanma veya patlama gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Hoverboard batarya tamiri konusunda uzman kadromuz ile hizmet vermekteyiz. Güvenli bir batarya paketine sahip olmak ve profesyonel hizmetten yararlanmak isterseniz. Web sitemizin sağ alt köşesinde bulunan sohbet kısmını veya [email protected] adresini kullanabilirsiniz.

Hoverboard Bataryası Sorunlarının Çözümü

Hoverboard bataryası sorunları, hoverboard’un çalışmamasına veya düşük performans göstermesine neden olabilir. Bu sorunların çözümü için iki seçenek bulunmaktadır: Tamir etmek veya bataryayı değiştirmek. Hangisi daha uygun olacağı, sorunun ne tür olduğuna ve batarya tasarımına göre değişebilir.

Tamir: Eğer batarya hücreleri sadece birkaçı bozulmuşsa veya azalmışsa, batarya paketini açıp bozulan hücreleri değiştirerek bataryayı tamir edebilirsiniz. Bu işlem biraz teknik bilgi gerektirir ve yanlış yapılması durumunda ciddi hasar oluşabilir. Eğer bu konuda yeterli bilgiye sahip değilseniz, lütfen bir profesyonel tamir hizmeti aracılığıyla tamir etmeyi düşünün.

Değiştirme: Eğer batarya hücreleri çok sayıda bozulmuşsa veya batarya paketi çok eskiyse, bataryayı tamir etmek yerine tamamen yeni bir batarya paketi alıp değiştirmek daha uygun olabilir. Bu seçenek, batarya paketinin değiştirilmesi işleminin biraz daha kolay olması sebebiyle tercih edilebilir. Genellikle BMS devresinin arızalanması sonucunda bu işleme başvurulur. Tahmin edileceği üzere diğer işleme oranla biraz daha maliyetli bir seçenek olacaktır.

Hoverboard Pili Nasıl Kullanılmalıdır? 

hoverboard elektrikli kaykay

Hoverboard’unuzun pilini daha uzun ömürlü kullanabilmek için aşağıdaki önerilere uyabilirsiniz:

  1. Hoverboard’u düzenli olarak şarj edin: Pilinizin ömrünü uzatmak için, hoverboard’u kullandıktan sonra her zaman şarj edin ve pilinizi tamamen boşaltmayın.
  2. Hoverboard’u doğru şarj edin: Hoverboard’unuzun şarj kablosunu ve şarj cihazını kullanarak doğru şekilde şarj edin. Ayrıca, hoverboard’u şarj etmek için gerekli olan süreyi bekleyin.
  3. Hoverboard’u sıcak ortamlarda saklamayın: Sıcak ortamlarda saklanan bataryalar, daha az ömürlü olabilir. Bu yüzden hoverboard’unuzu sıcak ortamlarda saklamayın ve sıcak ortamlarda kullanmayın.
  4. Hoverboard’unuzu zorlamayın: Hoverboard’unuzu aşırı derecede yüksek hızlarda veya aşırı derecede yüksek eğimlerde kullanmayın. Bu tür kullanımlar, batarya ömrünü azaltabilir.

En Sık Kullanılan Hoverboard Modelleri ve Bataryası

hoverboard pili

Genellikle hoverboardların bataryaları aynı tip olmakla beraber bazı modellerde farklılık gösterebilir. Bunun için cihazınıza uygun bir batarya almadan önce muhakkak model numaranızı doğrulamanız gerekmektedir.

Smart Balance Elektrikli Kaykay Hoverboard Bataryası 

En çok kullanılan markalardan bir tanesi Smart Balance markasıdır. İçerisinde genellikle 20 adet lityum iyon pil bulunur ve kapasiteleri farklılık gösterebilir. Müşteri talebine göre kapasite arttırımı yapılabilir ve menzil uzunluğu sağlanabilir. Genellikle modeller 36V ile çalışmaktadır. Eğer Smart Balance markasının bir bataryası mevcutsa bize web sitemizin sağ alt tarafındaki mesaj bölümünden veya [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.

Citymate Elektrikli Hoverboard Bataryası

Hem scooter hem de hoverboard modelleri arasında en iyi markalardan bir tanesi olan Citymate modellerinde de genellikle 36V batarya tercih edilmektedir. Eğer menzil sorunu yaşanıyorsa bizimle iletişime geçerek menzil arttırımı sağlanabilir. Mevcut batarya bilgilerinizi bizimle paylaşmanız sonucunda en iyi seçeneği sizlere sunabiliriz.

Kingsong Hoverboard Bataryası 

En dikkat çeken hoverboardlardan bir tanesi olan Kingsong markanın tek tekerlekli modeli bulunmaktadır. Bu modellerde yine diğerleri gibi 36V ile çalışmakta ancak montaj biçimleri diğerlerine göre daha farklıdır. Bunun için bizimle iletişime geçip en iyi tasarımı sizler için gerçekleştirebiliriz.

Segway Hovberboard Modelleri 

Ülkemizde en sık kullanılan modellerden bir tanesi olan Segway marka hoverboardların da batarya tamiri tarafımızdan sağlanmaktadır. Tüm pil sorunlarınız için bizimle iletişime geçerek sizin için en uygun modeli sunabilir ve ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayabiliriz.

Hoverboard Batarya Fiyatları

Tahmin edileceği üzere batarya fiyatları modele göre farklılık göstermektedir. Dolayısıyla net bir fiyat belirtmek mümkün olmamakla beraber ortalama 60-90 USD civarında bir fiyata sahip olacaktır. Kendi cihazınız için net bir fiyata sahip olabilmek için bizlere [email protected] mail adresinden veya sağ alt tarafta yer alan sohbet kısmından ulaşabilirsiniz.

Hoverboard batarya tamiri için ne kadar süre gerekir?

Hoverboard batarya tamiri işlemi, tamir edilecek batarya tasarımına ve batarya hücrelerinin bozulma durumuna göre değişebilir. Bu nedenle, tamir süresi de değişebilir. Ancak genel olarak, hoverboard batarya tamiri işlemi birkaç saat sürebilir.

Hoverboard batarya tamiri için ne kadar maliyet gerekir?

Hoverboard batarya tamiri işlemi, tamir edilecek batarya tasarımına ve batarya hücrelerinin bozulma durumuna göre değişebilir. Bu nedenle, tamir maliyeti de değişebilir. Net olarak fiyat öğrenmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Hoverboard batarya tamirini kendim yapabilir miyim?

Hoverboard batarya tamir etmek için biraz teknik bilgi gerekir ve yanlış yapılması durumunda ciddi hasar oluşabilir. Bu nedenle, eğer bu konuda yeterli bilgiye sahip değilseniz, lütfen bir profesyonel tamir hizmeti aracılığıyla tamir etmeyi düşünün. Ayrıca, lütfen tüm güvenlik önlemlerini alın ve gerekli önlemleri alın.

Yorum Bırakın